Witamy na stronie Firmy LEPRO

Kleje cyjanoakrylowe to szczególna rodzina klejów. Są wolne od rozpuszczalników i prawie zawsze są przeźroczyste. Posiadają konsystencję od rzadkich cieczy aż po gęste lub galaretowate masy.

Stosuje się je do bardzo małych szczelin, max. do 0,15 mm.


Kleje błyskawiczne (cyjanoakrylowe) polimeryzują w kontakcie z lekko zasadowymi powierzchniami. Wilgotność powietrza i powierzchni klejonej wystarcza na ogół do zainicjowania procesu utwardzania w ciągu kilku sekund. Najlepsze wyniki uzyskuje się w temperaturze pokojowej i wilgotności względnej powietrza 40-60%. Czasem nazywa się je klejami sekundowymi.


Kleje CA nanosimy oszczędnie na jedną z klejonych powierzchni.

Części klejone należy szybko łączyć, ze względu na bardzo krótki czas przydatności kleju po jego aplikacji. Ogranicza to w sposób naturalny zastosowanie klejów wyłącznie do klejenia małych elementów.


Dla przyspieszenia procesu klejenia można używać aktywatora, który jednocześnie likwiduje niepożądany efekt ?wykwitów? na wrażliwych powierzchniach tworzyw.


Stosowanie aktywatora lub specjalnego proszku umożliwia tworzenie grubszych spoin poprzez szybkie utwardzanie nadmiaru kleju w spoinie.


Aby umożliwić zastosowanie klejów CA na powierzchniach tworzyw trudno-sklejalnych tzw. poliolefin (PE, PP, PTFE, ABS, niektóre PC oraz gumy silikonowe i fluorowe) należy jeszcze przed klejeniem zagruntować odtłuszczoną powierzchnię tego tworzywa specjalnym aktywatorem-primerem.


Odporność na temperatury -30°C do +100°C. (poprzez dodanie odpowiedniego stabilizatora można uzyskać wytrzymałość do +120°C).

Klejami cyjanoakrylowymi uzyskuje się mocne połączenia na: stali, aluminium, tworzywach sztucznych: PMMA, ABS, polistyrol, NBR, Butyl, EPDM, SBR), PCV twardym, skórach, drewnie, Z powodu szybkiej reakcji kleje CA należy używać tylko do klejenia małych powierzchni. Stosowane są do produkcji sprzętu domowego, kasetonów, obudów z tworzyw sztucznych, samochodów, głośników i innego sprzętu elektronicznego. Używane są również do remontów i napraw różnych elementów.

Osiągają wytrzymałość na ścinanie - od ok. 7 do 20 N/mm².

Wadą tych klejów jest ostry zapach - szczególnie odczuwalny przy zmniejszonej wilgotności powietrza. Obecnie producenci rozwijają coraz nowsze generacje klejów, na większe szczeliny oraz systemy bezzapachowe, a także nie powodujące powstawania nalotów na połączeniach klejowych.


Zastosowanie:


Połączenia są odporne na oleje i paliwa, słabiej na wilgoć, zwłaszcza w podwyższonych temperaturach. Tym niemniej zajmują poważne miejsce
w przemyśle ze względu na łatwość wykonania i szybkość uzyskiwania wytrzymałości ręcznej - w ciągu kilku, kilkudziesięciu sekund.


Rodzaje:

Kleje cyjanoakrylowe - ogólne informacje, wady, zalety, zastosowanie.

Kleje przemysłowe

LEPRO

Chróstnik 12a

59-311 Lubin

606 342 169, 696745102

Kleje dla przemysłu,  dozowniki do mas smarów i klejów, urządzenia do spawania tworzyw, spoiwa do tworzyw sztucznych, luty i spoiwa do aluminium

Warto zobaczyć kontaktowy

HYSOFIX 812

Jest jedno komponentowym elastomerem, na bazie MS polimeru, polimeryzującym pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu i klejonych materiałach.

Hysofix 812 jest używany do uszczelniania łączeń

w produkcji izoterm i kontenerów, płyt warstwowych,

wentylatorów, klimatyzatorów, stosowany również

w stoczniach jachtowych oraz w budownictwie do klejenia

wewnętrznych i zewnętrznych elementów wykończeniowych.

Łączy ze sobą takie materiały jak PVC, szkło, aluminium, metal, drewno, poliester, beton bez użycia primera.